نشانی کلینیک:تهران، خیابان شریعتی، بین پل رومی و پل صدر، روبروی ایستگاه اتوبوس سهیل، جنب فروشگاه آدیداس، پلاک 1776، طبقه اول

بخش های تخصصی

ایمپلنت

ایمپلنت دندان می تواند برای جایگزینی یک دندان، چند دندان، یا همه دندان های فرد مورد استفاده قرار گیرد. هدف دندانپزشک جایگزینی دندان ها بازیابی عملکرد و یا زیبایی دندان ها است.

پیوند استخوان معمولاً در روش‌های درمانی دندانپزشکی مانند بریج دندان و ایمپلنت (کاشت) دندان مورداستفاده قرار می‌گیرد. در اکثر موارد، موفقیت در عمل‌ترمیم دندان به طول، عرض و ارتفاع استخوان فک در محل انواع ایمپلنت دندان بستگی دارد. زمانی که استخوان دندان و فک آسیب دیده باشد نمی‌تواند به‌خوبی از ایمپلنت حمایت کند و انجام عمل پیوند استخوان برای درمان بهتر توصیه می‌شود.

معمولاً سه انتخاب برای جایگزینی دندان ها وجود دارد که عبارت از:

  • استفاده از ابزارهای متحرک دندان (دندان مصنوعی کامل یا جزئی)
  • استفاده از پل های ثابت دندان و  پروتز دندان ثابت و متحرک
  • استفاده از ایمپلنت دندان است

تصمیم گیری درباره این که پروتز ثابت و یا کدام انتخاب دیگر برای بیمار مناسب است بستگی به عوامل متعدد دارد. بطور خاص برای استفاده از کاشت ایمپلنت ها، این عوامل عبارتند از:

  • موقعیت دندان یا دندان های از دست رفته
  • مقدار و کیفیت استخوان فک که ایمپلنت دندان در آن جایگذاری می شود
  • سلامت بیمار
  • قیمت ایمپلنت و هزینه روش درمانی
  • اولویت ها و ترجیح بیمار

در این حالت جراح دندان پزشک ناحیه مورد نظر را برای استفاده از ایمپلنت دندان معاینه می کند و مناسب بودن شرایط بیمار برای استفاده از ایمپلنت را ارزیابی می نماید. به علت اینکه طی مراحل ایمپلنت دندان امکان جایگزینی دندان های از بین رفته بدون تاثیرگذاری یا تغییر در دندان های مجاور وجود دارد، این روش را می توان بهترین روش کاشت دندان برای از بین بردن فاصله دندان دانست. علاوه بر این، به خاطر اینکه ایمپلنت های دندانی در داخل ساختار استخوانی قرار می گیرند، این ریشه ها بسیار با ثبات هستند و می توانند ظاهر و حس دندان های طبیعی را برای بیمار ایجاد کنند.

32

بطور سنتی، دو نوع اصلی ایمپلنت دندان وجود دارد:

  1. روش اندوستئال
  2. روش ساب پریوستئال

روش اندستئال اشاره به یک روش ایمپلنت دارد که در استخوان انجام می شود و ساب پریوستئال یک ایمپلنت است که بالای استخوان فک زیر بافت لثه قرار می گیرد. روش ساب پریوستئال به دلیل ضعیف بودن نتایج بلند مدت آن در مقایسه با ایمپلنت دندان اندوستئال امروزه دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. با وجودی که عملکرد اصلی کاشت دندان مصنوعی برای جایگزینی دندان ها است، در این رابطه بخش های دیگری نیز وجود دارد که استفاده از ایمپلنت می تواند در سایر روش های جراحی دندان نیز موثر و مفید باشد. به خاطر ثبات و پایداری، ایمپلنت های دندان را می توان برای حمایت از لوازم دندان متحرک و نیز ایجاد ایمنی و راحتی بیشتر در زمان استفاده از سایر لوازم دندان پزشکی نیز مورد استفاده قرار داد. علاوه بر این، برای جراحی های ارتودنسی، از ایمپلنت های مینی دندان می توان به عنوان تکیه گاه موقتی ابزارهای دندان پزشکی (TADs) استفاده شده برای حرکت دادن دندان ها به سمت موقعیت مطلوب بهره گرفت. در ارتودنسی و ایمپلنت ، این ایمپلنت های مینی کوچک هستند و بطور موقت استخوان را تثبیت کرده و به عنوان تکیه گاه برای حرکت دندان های استفاده می شوند. در ادامه این ایمپلنت ها پس از رفع نیاز به آنها در کلینیک ارتودنسی از دهان بیمار خارج خواهند شد.

33

33

 

عوارض

مشابه همه انواع عمل های جراحی، در عمل کاشت دندان با ایمپلنت نیز همیشه مقداری خطر و عوارض کاشت دندان برای بیمار یا در ارتباط با موفقیت آمیز بودن ایمپلنت دندان وجود دارد. برنامه ریزی دقیق برای اطمینان از سطح سلامت مطلوب برای انجام این عمل جراحی و گذراندن دوره بهبود در دستیابی به نتایج مطلوب در این حالت از اهمیت خاص برخوردار است. مشابه سایر انواع عمل های جراحی در دهان، مشکلات خون ریزی، عفونت، واکنش آلرژیک، شرایط درمانی فعلی، و داروهای مصرفی بیمار باید قبل از انجام عمل جراحی به دقت مورد بررسی قرار گیرد. خوشبختانه، نسبت موفقیت در این عمل جراحی بسیار بالا است و عوارض ایمپلنت دندان معمولاً زمانی مشاهده می شود که یک اتفاق غیر منتظره مثل عفونت، شکستگی ایمپلنت دندان، وارد کردن فشار زیاد به ایمپلنت، وارد شدن آسیب به ناحیه اطراف ایمپلنت (اعصاب، رگ های خونی، دندان ها)، جایگذاری ضعیف ایمپلنت دندان، یا حجم کم و کیفیت پایین استخوان بیمار مشاهده شود. دوباره باید توجه کرد که انتخاب یک جراح متخصص ارتودنسی و با تجربه می تواند به جلوگیری از ایجاد این مشکلات کمک فراوان کند. در برخی موارد، ممکن است از عمل جراحی ترمیمی برای جایگزینی ایمپلنت دندان غیر موفقیت آمیز پس از گذراندن دوره بهبود لازم استفاده شود.

هزینه

هزینه ایمپلنت می تواند با توجه به منطقه زندگی شما و فردی که این عمل جراحی را انجام می دهد، متفاوت باشد. هزینه ایمپلنت دندان شامل هزینه عمل جراحی برای کاشت یک ایمپلنت دندان و همه اجزای موارد نیاز آن و نیز جایگذاری عاج آن در دهان است که ممکن است هزینه زیادی دربر داشته باشد؛ اما معمولا نتایجی که به همراه دارد ارزش تقبل هزینه کاشت دندان را خواهند داشت.

هر روش درمانی کاشت ایمپلنت با یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک دندانپزشکی شروع می‌شود. در این جلسه مشاوره، متخصص ایمپلنت ما یک برنامه درمانی سفارشی با توجه به شرایطتان برای شما طراحی می‌کنند و به این ترتیب شما می‌توانید از هزینه و قیمت کاشت دندان یا ایمپلنت آگاه شوید.

استفاده از روش کاشت دندان با ایمپلنت و تقبل قیمت ایمپلنت دندان  در حال حاضر یک انتخاب مطلوب برای جایگزینی و کاشت دندان ها است که در آن با استفاده از یک رویکرد محافظه کارانه می توان با نسبت موفقیت نزدیک به 98% مشکل بیمار را بر طرف کرد.

تماس با ما

2261313122603939