نشانی کلینیک:تهران، خیابان شریعتی، بین پل رومی و پل صدر، روبروی ایستگاه اتوبوس سهیل، جنب فروشگاه آدیداس، پلاک 1776، طبقه اول

بخش های تخصصی

ژل و بوتاکس

بوتاکس
استفاده از سم بوتولینیوم (بوتاکس) یکی از راههای شایع کاهش چین و چروکهای صورت است. این سم، یک پروتئین خالص شده استریل حاصل از باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم در آزمایشگاه است. با تزریق این ماده در مقادیر کم بداخل عضله صورت، عضلات اطراف ناحیه تزریق قابلیت تحریک شدن توسط عصبها را برای مدت چند ماه از دست می دهند و به علت بی حرکتی عضلات ، چین وچروک ناخواسته صورت کم می شود
 
چروکهای صورت به دو دسته تقسیم میشوند:
 
چروكهای استاتیك: که در حالت استراحت پوست، بر روی آن مشاهده میشوند. این چروكها عمدتاً معلول عوامل مضر و آسیب رسان خارجی نظیر آفتاب هستند و در نتیجه تغییر بافت اصلی پوست ایجاد می‌شوند.


چروكهای دینامیك: که در نتیجه فعالیت زیاد عضلانی در ناحیه صورت پدیدار می‌شوند و عمدتاً ناشی از عادتهای غلط و عوامل آسیبرسان داخلی هستند. این چروكها معمولاً در یكسوم فوقانی صورت مشاهده میشوند. چروكهای شعاعی اطراف چشمها موسوم به چروكهای پا كلاغی یا پنجه كلاغی، چروكهای افقی پیشانی و چروكهای اخم ناحیه میانی صورت از این نوع هستند. چروكهای دینامیك معمولاً از چروكهای استاتیك عمیقترند و به خوبی به درمان با تزریق ماده بوتولینوم پاسخ می‌دهند.
استفاده از ماده بوتولینوم، روشی انتخابی و مطمئن برای كاهش چروكهای دینامیك دور چشم، چروكهای افقی پیشانی و چروكهای اخم صورت است. مقدار کمی از بوتاکس توسط سوزن ظريف به داخل عضلات زير چروک تزريق مي‌شود، اين باعث غير فعال شدن عضله توليد کننده چين ميشود و نتيجتاً چروک فعال محو مي‌شود. برای همين بوتاکس برای برطرف کردن چين اخم (بين دو ابرو)، خطوط پيشانی و خطوط دور چشم بسيار عالی عمل ميکند.
 
ژل
دور لب استفاده مي‌شود. جاdي كه‌ ‌بوتاكس كارآيي ندارد، كلاژن يا ساير پركننده‌ها كاربرد پيدا مي‌كنند. پركننده‌هاي بافتي بهترين درمان چروك‌هاي زير پلك‌ ‌چشم است. اين پركننده ها ممكن است به تنهايي يا در تركيب با روش‌هاي سطحي پوست نظير‌ ‌درمان ليزري يا روش‌هاي ديگر استفاده شوند.
حجم دهی لب، گونه و خط خنده
برای حجم دهی لب، گونه و خط خنده از 3 نوع ژل استفاده می‌شود:
ژل دائم: این ژلها با توجه به اینکه از جنس پلی اکرلیک بوده، به علت اینکه در بدن بین بافتهای سلولی چنین ماده‌ای وجود ندارد بعد از مدتی این ژلها باعث عوارضی چون افتادگی گونه، تجمع ژل در یک محل می‌شود. در این روش امکان تزریق ژلهای دیگر به دلیل ایجاد آلرژی وجود ندارد.
ژل موقت: این ژلها از جنس هیالورونیک اسید است. در بافت بین سلولی بدن آنزیمی به نام هیالوروینداز وجود دارد که به مرور زمان باعث تجزیه این ژل شده در نتیجه عوارضی مانند ژلهای دائم را ندارد.
ژل نیمه دائم: این ژلها خاصیت پرکنندگی بسیار خوبی دارند (البته در بعضی مناطق مانند لب از این ژلها نمی‌توان استفاده کرد) و تنها ژلی است که بر روی آن می‌توان از ژلهای موقت استفاده کرد که این عمل باعث پرکنندگی بیشتری در پوست می‌شود. از این ژل برای چین و چروکهای عمیق پوست استفاده می‌شود و دوام آنها طولانی‌تر از ژلهای موقت می‌باشد.

 

تماس با ما

2261313122603939